Kupujesz dom? Sprawdź jego izolację


Poszukując odpowiedniego domu jednorodzinnego pod uwagę musimy wziąć szereg kwestii. Należą do nich m. in. lokalizacja, czy wielkość, ale równie ważna jest termoizolacja budynku. Jeśli instalacja grzewcza jest nieszczelna i wymaga remontu, albo ocieplenie domu nie utrzymuje odpowiedniej temperatury wewnątrz, konieczny będzie remont, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego przed kupnem warto zdecydować się na badania termowizyjne Poznań.

Specjalne kamery termowizyjne Poznań wykonują zdjęcia, na których widać przepływ ciepła. Aby jednak to badanie było precyzyjne, powinno być przeprowadzone w sezonie grzewczym, w pochmurny dzień (ewentualnie przed wschodem, lub po zachodzie słońca), a różnica temperatury wewnątrz budynku i na zewnątrz musi wynosić co najmniej 15°C. 

Zdjęcia termowizyjne Poznań wskazują miejsca gdzie następuje emisja ciepła na zewnątrz. Mogą też stanowić podstawę do weryfikacji, czy okna i drzwi są poprawnie zamontowane, a także – czy instalacja grzewcza i ogrzewanie podłogowe działają sprawnie.