Miesiąc: Grudzień 2015

Poszukując odpowiedniego domu jednorodzinnego pod uwagę musimy wziąć szereg kwestii. Należą do nich m. in. lokalizacja, czy wielkość, ale równie ważna jest termoizolacja budynku. Jeśli instalacja grzewcza jest nieszczelna i wymaga remontu, albo ocieplenie domu nie utrzymuje odpowiedniej temperatury wewnątrz, konieczny będzie remont, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego przed kupnem warto zdecydować się na badania termowizyjne Poznań.

Bez kategorii

Termowizja budynków Poznań ma na celu wskazanie tych miejsc w domu, gdzie następuje emisja ciepła na zewnątrz. Za pomocą specjalnych kamer rejestrujących temperaturę i przepływ ciepła można uzyskać pełny obraz tego, gdzie izolacja jest nieszczelna, a także – czy instalacja grzewcza (również ogrzewanie podłogowe) działa jak należy. Pomiary wykonywane są wewnątrz i na zewnątrz budynku, a dzięki temu można zweryfikować również, czy ramy okien i drzwi są prawidłowo osadzone w ościeżnicach.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na badania kamerą termowizyjną Poznań? Przede wszystkim przed wykonaniem prac termowizyjnych – aby określić zakres remontu – a także tuż po nich. Na usługi termowizyjne Poznań chętnie decydują się również osoby planujące zakup domu, ponieważ w ten sposób mogą sprawdzić, czy jego nabycie wiązać się będzie z kolejnymi wydatkami.

Bez kategorii

Własny dom jednorodzinny z ogródkiem to niewątpliwie marzenie wielu osób. Gorzej jednak, kiedy mieszkając właśnie w takim budynku mamy problemy z ogrzewaniem. Emisja ciepła na zewnątrz spowodowana nieodpowiednią izolacją termiczną, czy nieszczelna instalacja grzewcza sprawiają, że koszty związane z zapewnieniem ciepła w domu rosną. Aby je ograniczyć, warto zdecydować się na badania termowizyjne Poznań.

Bez kategorii

Zdarza się, że mieszkając w domu jednorodzinnym mamy problemy z ubytkiem ciepła na zewnątrz. W takiej sytuacji warto zdecydować się na badanie kamerą termowizyjną Poznań, które wskaże niedrożność instalacji grzewczej, miejsca emisji ciepła, a także ewentualne wady w montażu tam okien i drzwi. Wykonane w ten sposób pomiary to duża pomoc w określeniu jakie prace remontowe są niezbędne, aby w naszym domu było ciepło i przytulnie, a koszty ogrzewania niższe.

Bez kategorii

Na to, czy dom jest ciepły wpływają przede wszystkim dwa czynniki – stan instalacji grzewczej oraz izolacja termiczna budynku. Jeśli więc instalacja jest w dobrym stanie, a mimo wszystko dom wcale nie jest ciepły, winę za wychłodzenie ponosi niewystarczająca, lub nieszczelna izolacja. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest termowizja budynków Poznań.

Bez kategorii